stop belk
2017-10-18

Zapraszamy 29 października w ramach projektu „Rowerem przez Bełk" na Rajd Rowerowy o godz. 15.00 – start i meta „Plac Słoneczny". Odwiedzimy najciekawsze miejsca sołectwa Bełk. Rajd potrwa nie dłużej niż godzinę, dlatego zapraszamy całe rodziny do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Udział w Rajdzie Rowerowym osoby niepełnoletniej możliwy jest wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

2017-10-10

W ramach projektu "Rowerem przez Bełk" zamontowaliśmy dla Was już 6 stojaków rowerowych. Stojaki znalazły swoje miejsce przy przedszkolu, ośrodku zdrowia, ogrodzie farskim, zabytkowym kościele Marii Magdaleny, wzgórzu Lukasów, poczcie. Kolejne dwa zostaną zamontowane na stadionie Decor Bełk oraz przy Klubie Kultury. Zorganizowaliśmy również z dyrekcją przedszkola i naszym dzielnicowym pogadankę jak bezpiecznie poruszać się rowerem.

2017-09-04

Sołtys Sołectwa Bełk Jolanta Szejka zaprasza Mieszkańców do wzięcia udziału w Dożynkach. Dożynki odbędą się 10 września i będą miały następujący przebieg: O godzinie 11.00 zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą Dożynkową, która odprawiona zostanie w kościele św. Jana Sarkandra w Bełku.  O godzinie 16.00 odbywać się będą uroczystości dożynkowe i program artystyczny na Placu Słonecznym w Palowicach. "Proszę Mieszkańców o włączenie się w organizację dożynek oraz udział w tym szczególnym wydarzeniu. Dożynki to radosne zwieńczenie całorocznego trudu, podziękowanie za plony i wyraz nadziei, że powtórzą się one w następnych latach" - podkreśla Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski. Serdecznie zapraszamy. Szczegółowy program zamieszczono na plakacie.

2017-08-31

Inkaso pobieane będzie w dniach 13-14 września w domu Sołtysa Bełk, ul. Piasta 4

2017-08-31

Wybieramy Sołtysa Roku i Sołectwo Roku 2017 w województwie śląskim. W tej wielkiej akcji pod patronatem Wojciecha Saługi, marszałka woj. śląskiego, mieszkańcy wybiorą najpopularniejszego sołtysa i sołectwo w naszym regionie. Na laureatów czekają prestiżowe tytuły, medale i statuetki oraz cenne nagrody, które wręczymy w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach. Przez najbliższe tygodnie mieszkańcy wszystkich wsi w województwie śląskim będą mogli wyrazić uznanie dla pracy i zaangażowania ich sołtysa, oddając na niego głos w plebiscycie. Będą mogli także wspomóc swoje sołectwo w walce o cenne nagrody. Głosowanie w pierwszym, powiatowym etapie plebiscytu trwa do 8 września.

2017-08-25

Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczynyoraz Sołtys Sołectwa Bełk Jolanta Szejka zaprasza Mieszkańców do wzięcia udziału w Dożynkach Powiatowo-Gminnych gmin powiatu rybnickiego. Dożynki odbędą się 27 sierpnia i będą miały następujący przebieg:

2017-08-14

Uwaga! Zmiana terminu turnieju „Ulicówka VIII – wieczorne granie” Ze względu na mecz ligowy o Mistrzostwo Klasy A pomiędzy MKS Czerwionka a KS „Decor” II Bełk, turniej ULICÓWKA zostaje przeniesiony na 20 sierpnia (tj. niedziela) na godzinę 16:00

2017-08-10

Rusza nowy projekt w ramach którego: Zamontujemy na terenie sołectwa Bełk 8 stojaków rowerowych. Zorganizujemy spotkanie edukacyjne mające na celu zachęcenie do jazdy na rowerze, którego tematem będzie: – bezpieczne poruszanie się na rowerze, – przygotowanie do wyprawy rowerowej.   Zorganizujemy rajd rowerowy na terenie Bełku.

2017-07-26

Już po raz ósmy mieszkańcy Bełku będą mogli zagrać w turnieju piłki nożnej pn. "Ulicówka". Organizatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czerwionce-Leszczynach. Turniej odbędzie 19 sierpnia (sobota) br., na terenie obiektu sportowego przy ulicy Głównej 28. Dodatkowe atrakcje: Dyskoteka pod chmurką oraz turniej w MEGA piłkarzyki !

2017-07-17

16 lipca odbył się Bieg z Rozbójnikiem Ramżą. To już trzecia edycja tej imprezy, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.  Tegoroczny bieg odbywał się w kilku kategoriach: bieg przełajowy ok. 5 km, bieg przełajowy ok. 10 km, nordic walking ok. 3,7 km oraz biegi dzieci – 200, 300 i 400 metrów. Każdą z nich dodatkowo podzielono na kategorię kobiet i mężczyzn, oraz dziewczynek i chłopców. Do rywalizacji przystąpiło łącznie niemal 200 biegaczy. Na ich korzyść działała przepiękna pogoda – tego dnia nad wzgórzem Ramża od rana świeciło słońce.

1 2 3 4 5 6 85 »
stowarzyszenie
stop2
partnerzy
UGiM Czerwionka-Leszczyny Zespół Szkół nr. 5 w Bełku IRG gazeta mokczerwionka ksdecorbelk
ŻKS ROW Rybnik Cris   ; gosilesia wojewodztwoslaskie rybnkcom
MOSiR Czerwionka Leszcczyny CKE Czerwionka palowicenet powiatrybnicki extraBe.
czerwionka_org starozytnosc_pl