Wejście do kaplicy

Do kaplicy prowadzą drzwi umieszczone w elewacji frontowej. Są drewniane, dwuskrzydłowe z ażurowym nadświetlem, a skrzydła prostokątne, o konstrukcji ramowo – płycinowej. Każde skrzydło z trzema płycinami w profilowanych obramieniach (górne i dolne płyciny – kwadraty, środkowe płyciny – prostokąty). Nadświetle w kształcie łuku ostrego, nieprzeszklone, z kratą w kształcie strzał skierowanych do środka. Strzały równo rozstawione, pomiędzy nimi lilijki na łukowo wygiętych płaskownikach. Listwa ślemieniowa, profilowana. Zawiasy czopowe, tarczowe. Całość, wyłączając nadświetle, zabezpieczona od zewnątrz masywną kratą. Krata z prętów o przekroju kwadratowym ustawionych pionowo, usztywnionych od strony zewnętrznej i wewnętrznej dwoma poziomymi i dwoma ukośnymi płaskownikami. W miejscu przecięcia się ukośnych płaskowników umieszczona jest rozetka, zarówno po zewnętrznej jak i wewnętrznej ich stronie.

  

Strona poświęcona Wzgórzu Lukasów powstała w ramach projektu "Odkrywamy tajemnice Wzgórza Lukasów" realizowanego przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk.

Dofinansowano w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa - Wspólnie dla dziedzictwa oraz z budżetu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Honorowy patronat nad projektem objął Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.