BIEGAJ I CHODŹ Z ROZBÓJNIKIEM RAMŻA

BIEGAJ I CHODŹ Z ROZBÓJNIKIEM RAMŻA

Ruszyła budowa nowej ścieżki biegowej oraz do nordic walking. Jej trasa wiedzie przez malownicze Wzgórze Ramża. Powstaje zatem kolejne miejsce do wypoczynku i rekreacji, które pozwoli mieszkańcom Czerwionki-Leszczyn, jak również turystom, aktywnie odpocząć na łonie natury. Inicjatorem działania jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk.

Lasy zajmują około 40% powierzchni gminy i miasta Czerwionka-Leszczyny, a najwyższym naturalnym wzniesieniem naszej miejscowości jest właśnie Wzgórze Ramża – miejsce o ogromnym potencjale przyrodniczym i turystycznym. Chcielibyśmy odkryć je na nowo i pokazać jego piękno – mówi Michał Stokłosa, wiceprezes Stowarzyszenia.

W realizację projektu zaangażowali się także przedstawiciele Stowarzyszenia Grupa Biegowa „Luxtorpeda” Czerwionka oraz pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czerwionce.

Trasa będzie oczywiście odpowiednio oznakowana. MOSiR udzielił wsparcia finansowego w wysokości 1.500 zł na zakup dwóch tablic informacyjnych, które zostaną zamontowane na Wzgórzu Ramża. Jedna z tablic będzie informowała o przebiegu trasy biegowej i nordic walking (zostanie nazwana: Biegaj i chodź śladami Rozbójnika Ramża) wraz z oznaczonymi odległościami między trasą a głównymi punktami w okolicznych miejscowościach. Druga tablica będzie zawierać informacje o historii, walorach krajoznawczych i przyrodniczych oraz o legendarnym Rozbójniku Ramży.

Członkowie „Luxtorpedy”, jak również MOSiR, MOK i OSP Bełk,  pomagają także przy organizacji Biegu Przełajowego i Nordic Walking „Biegaj i chodź z rozbójnikiem Ramża” promującego projekt, który odbędzie się 26 kwietnia – informuje realizator projektu, Leszek Szejka.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w imprezie. Biuro zawodów, które mieścić się będzie bezpośrednio przy starcie-mecie biegu – Wzgórze Ramża – czynne będzie od godz. 9.00 do 11.30. Organizatorzy zapewniają uczestnikom dowóz na miejsce startu z parkingu przy ul. Wolności (dawny PGR). Na czas biegu z ruchu wyłączona zostanie ul. Bełkowska. W samo południe wystartują biegacze, 10 minut później miłośnicy nordic walking. Na godzinę 14.00 zaplanowano także odrębne zawody dla dzieci. Na zwycięzców czekają nagrody.

Rejestracja zgłoszeń odbywa się za pośrednictwem formularza internetowego dostępnego pod adresem http://gbluxtorpeda.org/zapisy 

Zadanie realizowane w ramach projektu „Międzysektorowa współpraca, czyli wspólnota samorządowa w innym wymiarze” współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 

Regulamin zawodów znajdziesz pod adresem http://www.belk.pl/pobieralnia