Dożynki w Bełku

Dożynki w Bełku

W sobotę 8 września mieszkańcy Bełku świętowali Dożynki.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą pod przewodnictwem księdza proboszcza Konrada Opitka. Następnie jej uczestnicy, w towarzystwie Orkiestry Miejskiej "Dębieńsko", przeszli w korowodzie na boisko KS Decor Bełk, na którym w tym roku odbywał się festyn dożynkowy.

"Chleb, który wręczają starostowie dożynek to piękny symbol. My zaś możemy obiecać, że będziemy go dzielić sprawiedliwie - mówił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski. Sołtys Bełku Jolanta Szejka, wspólnie z Burmistrzem skierowali również słowa uznania i podziękowania za trud pracy w stronę rolników. Przedstawiciele władz oraz ksiądz proboszcz odebrali chleb dożynkowy z rąk Starostów Dożynek - Państwa Stanisławy i Andrzeja Ptaków, zaś wszystkich zebranych kawałkami chleba częstowały przedstawicielki Koła Gospodyń w Bełku.

Część artystyczną dożynek rozpoczęli najmłodsi artyści. Na scenie zaprezentowali się Stanisław Szejka i Jan Szpyra - finaliści XXV Konkursu Śląskie Śpiewanie, laureaci I miejsca Wojewódzkiego Konkursu "Mała Karolinka" oraz Małgorzata Witkowska i Hanna Szejka - zdobywczynie wyróżnienia w Wojewódzkim Konkursie "Mała Karolinka". Po nich na scenie wystąpiły gwiazdy wieczoru: Michalina Starosta i Mała Czarna.Po ich koncertach, do późnych godzin nocnych zabawę poprowadził DJ. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych, na których czekały dmuchańce oraz gry i zabawy z animatorami.