Magia sportu w Zespole Szkół nr 5

Magia sportu w Zespole Szkół nr 5

„Magia sportu” to nowa akcja KS „Decor” Bełk, mająca na celu zachęcenie najmłodszych do uprawiania sportu w dowolnej formie. Stąd też wizyta przedstawicieli klubu w miejscowej szkole, gdzie dzieciom i młodzieży zaprezentowane zostały dwa filmy mające zachęcić ich do uprawiania sportu, a przede wszystkim by uzmysłowić im, że chcieć – to móc.

A skoro klub sportowy specjalizujący się w piłce nożnej, również prezentowane filmy dotyczyły właśnie tej dyscypliny sportu. Pierwszy film, jaki 20 lutego wyświetlono na sali gimnastycznej ZS nr 5 w Bełku, obrazował powstanie klubu piłkarskiego w Koh Panyee (południowa Tajlandia). Ten niespełna 3-minutowy filmik, to wzruszająca opowieść o młodych Tajlandczykach, którzy wbrew wielu przeszkodom – braku akceptacji ze strony mieszkańców wioski, braku boiska itp. – pragną zrealizować swoje marzenie o grze w piłkę nożną. Ich determinacja spotkała się z dużym uznaniem, ale przede wszystkim pozwoliła im osiągnąć zamierzony cel. Nie chcemy tutaj zdradzać szczegółów filmu, tak by zachęcić wszystkich – nie tylko dzieci i młodzież, ale również dorosłych – do obejrzenia tego filmiku. Tak dla przykładu tylko zdradzimy, iż Ci młodzi Tajlandczycy, aby mieć gdzie trenować, musieli sami sobie zbudować boisko… na wodzie. Istotnym zapewne jest przesłanie filmu: „Nieważne, jakim wyzwaniom musisz stawić czoła w życiu, jeśli twierdzisz, że jesteś w stanie dokonać zmiany… My zapewniamy Cię, że możesz”.

Drugi filmik zaprezentowany młodzieży dotyczył już miejscowego klubu „Decor” Bełk, który opowiada o działalności klubu i ilości pracy włożonej w to przedsięwzięcie, zarówno ze strony działaczy, jak i samych zawodników – począwszy od tych najmłodszych na kadrze seniorów kończąc.

Młodzież z zainteresowaniem obejrzała obydwa filmy. Po prezentacji zaś odbył się krótki konkurs z nagrodami, gdzie do wygrania były klubowe gadżety.