Najmłodsi bełkowianie cieszą się z nowego placu zabaw

Najmłodsi bełkowianie cieszą się z nowego placu zabaw

Parę dni temu w Bełku odbyło się otwarcie nowego placu zabaw. Pełną wrażeń, kolorową przestrzeń od razu przetestowały przedszkolaki z grup Pszczółki, Biedronki i Jeżyki.

„Spotykamy się na uroczystości otwarcia kolejnego, nowego placu zabaw na terenie Czerwionki-Leszczyn. Dziękuję wszystkim, dzięki którym to miejsce powstało. Gratuluję także przedszkolakom, które uświetniły dzisiejsze wydarzenie swoimi występami. Niech to miejsce służy mieszkańcom sołectwa Bełk”

- podkreślił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.

Nowy plac zabaw powstał obok sołtysówki, naprzeciwko Słonecznego Placu, gdzie ok. dwadzieścia lat temu udało się utworzyć przestrzeń dla najmłodszych mieszkańców wsi.

    „Poprzedni plac zabaw bardzo się już wysłużył. Cieszymy się więc ogromnie, że mamy teraz do dyspozycji nową, ciekawie urządzoną przestrzeń. Bacznie obserwuję, co się dzieje w sołectwie i mogę powiedzieć, że nowy plac zabaw jest po prostu oblegany” - dodała Jolanta Szejka, sołtys Bełku.

Przypomnijmy, że nowe place zabaw i miejsca rekreacji i wypoczynku powstają we wszystkich dzielnicach i sołectwach Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Realizację tej inwestycji rozpoczęto w ubiegłym roku.

Dwa największe place powstaną w Czerwionce i Leszczynach.

Duży, kompleksowy plac zabaw w nowej lokalizacji w Czerwionce - przy zbiorniku Tama (od strony ul. Furgoła). Zamontowane tam będą liczne urządzenia zabawowe, m.in. piramida wspinaczkowa, deskorolka powietrzna, karuzela, ścianka wspinaczkowa, będą także urządzenia dla starszych mieszkańców - street workout, urządzenia siłowni zewnętrznej, stół piknikowy oraz mała architektura - ławeczki i kosze na śmieci.

Także w Leszczynach kompleksowo doposażony zostanie park przy ul. Sportowej. Zamontowane mają zostać m.in. następujące urządzenia: zestaw sprawnościowy ze zjeżdżalnią i linami, karuzela, huśtawka, bujaki, tablice edukacyjne, piramida linowa, słup do wspinaczki, przejazd linowy, ścieżka edukacyjno-sensoryczna (słupek iluzji, głuchy telefon, wir wodny, cymbałki, zwierciadło, kalejdoskop), stół do gry w piłkarzyki oraz urządzenia street workout.

Łączna wartość inwestycji wynosi ok. 4,5 mln zł. Na realizację zadania Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny otrzymała dofinansowanie w wysokości 85% wartości zadania w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Całe zadanie - tj. budowa placów zabaw i miejsc do rekreacji we wszystkich lokalizacjach ma zostać zakończone do 1 października 2024 r., choć jak zapowiadają nadzorujący realizację zadania pracownicy ZDiSK, jest duże prawdopodobieństwo, że cała inwestycja zostanie zakończona nieco szybciej.

Żródło : https://www.czerwionka-leszczyny.pl/urzad/aktualnosci/Najmlodsi-belkowianie-ciesza-sie-z-nowego-placu-zabaw/idn:10805