Ramża wygrywa.

Ramża wygrywa.

Już po raz dziewiąty na stadionie KS Decor Bełk został rozegrany turniej piłki nożnej „Ulicówka” . Chociaż pogoda nie rozpieszczała zarówno zawodników, jak i kibiców, i niektóre z meczy niedzielnego turnieju rozegrano w strugach deszczu, nie przeszkodziło jednak wspaniałej sportowej atmosferze i dobrej zabawie. „Ulicówka” na stałe wpisała się w kalendarz imprez sportowych sołectwa i co roku podczas wakacji, mieszkańcy Bełku spotykają się na boisku, żeby rozegrać sąsiedzki turniej piłki nożnej.

W tym roku do turnieju zgłosiło się 7 drużyn reprezentujących bełkowskie ulice i organizacje:
ulica Szeroka
ulica Piasta
ulica Ramży
ulica Kościuszki
ulica Palowicka
„Bloki”
OSP
 
Zgodnie z zasadami przyjętymi przez organizatorów „Ulicówki”, każda drużyna mogła liczyć maksymalnie dziesięciu zawodników, w tym dwóch zawodników do lat 15. Zawody rozgrywano w systemie „każdy z każdym”. Do turnieju zgłaszają się co roku reprezentanci poszczególnych ulic, osiedli oraz organizacji, mających swoją siedzibę w Bełku.
 
Po rozegraniu wszystkich meczów wyłoniono zwycięzców:
1 miejsce: ulica Ramży
2 miejsce: „Bloki”
3 miejsce: ulica Szeroka

 

Przyznano również nagrody dodatkowe:
Najlepszy zawodnik: Bartosz Bogucki
Najlepszy bramkarz: Zbigniew Brzęczek
Najlepszy strzelec: Paweł Faber
 
Gratulacje na ręce zawodników złożył Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski oraz Sołtys Bełku Jolanta Szejka. 

Organizatorem „Ulicówki” od pierwszej edycji jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk, zaś patronat nad imprezą objął Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Wydarzenie było współfinansowane ze środków Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

więcej zdjęć znajdziesz: https://www.czerwionka-leszczyny.pl/urzad/aktualnosci/Kolejna-Ulicowka-za-nami/idn:7018

materiał filmowy: https://www.czerwionka-leszczyny.pl/urzad/aktualnosci/Czerwionka-Leszczyny-na-antenie/idn:7019