Święto drzewa...

Święto drzewa...

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk w ramach projektu "Drzewa - cud natury" zaprasza na kolejne spotkanie poświęcone tematyce drzew i ich roli w środowisku. Najbliższy wykład pn. "Święto drzewa" odbędzie się 22 października w Klubie Kultury w Bełku ul. Palowicka 7o godz. 17:30.

Wykładowcą będzie Pan Jacek Bożek - ekolog, działacz społeczny, aktor, prezes Klubu Gaja, laureat nagrody Polcul Foundation za działalność na rzecz kultury i ochrony środowiska. Wyróżniony tytułem „Człowieka Roku Polskiej Ekologii”, odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, uhonorowany Zielonym Czekiem w kategorii „Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży” za budowanie pokolenia „Eko XXI wieku”,

Projekt ekologiczny "Drzewa - cud natury" polega na organizacji zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży na temat wartości drzew w życiu człowieka, sposobów ich pielęgnacji i dbania o otaczające nas środowisko. W ramach projektu uczniowie Szkoły Podstawowej w Bełku posadzą wiele drzewa na terenie Naszego sołectwa. 


Szejka Leszek