Strefa kibica ponownie na Słonecznym Placu

Strefa kibica ponownie na Słonecznym Placu

Jutro, 5 sierpnia, w godzinach 14:30-17:30 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czerwionce-Leszczynach oraz Urząd Gminy i Miasta w Czerwionce-Leszczynach zapraszają do specjalnej strefy kibica na terenie Słonecznego Placu w Bełku (ul. Palowicka 7). Właśnie obok tego miejsca tuż przed godziną szesnastą przejadą kolarze wyścigu Tour de Pologne.

Kolumna wyścigu, 76. edycji Tour de Pologne, w tym roku przejedzie przez Bełk, Palowice, Szczejkowice oraz Książenice. Z tej okazji organizatorzy przygotowali atrakcje i zapraszają do wspólnego kibicowania. Będą przygotowane bezpłatne gadżety do kibicowania - chorągiewki, balony, daszki i opaski. Nie zabraknie również dodatkowych atrakcji dla najmłodszych oraz stoisk gastronomicznych. O doskonałą, pełną dobrego humoru, atmosferę rodzinnego kibicowania zadba także zespół Muzykanty.

Tour de Pologne jest największym wydarzeniem sportowym w Polsce, które organizowane jest cyklicznie od 1928 roku. Trasa odbywającego się od 3 do 9 sierpnia wyścigu kolarskiego, podzielona jest na siedem etapów. Na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny rozegrany zostanie III etap Tour de Pologne. Biegnie on od Stadionu Śląskiego w Chorzowie do Zabrza i obejmuje aż 155,5 km.

Orientacyjne godziny przejazdu kolumny przez sołectwa Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny to:
- Bełk: 15:55,
- Palowice: 16:01,
- Szczejkowice: 16:05,
- Książenice: 17:11.

W imieniu organizatorów serdecznie zachęcamy do wspólnego kibicowania !

Organizatorzy informują, że w wyznaczonym czasie mogą nastąpić utrudnienia w ruchu komunikacyjnym na trasie przejazdu wyścigu oraz na ulicach przyległych. Trasa będzie zabezpieczona przez odpowiednie służby, które będą dbać o bezpieczeństwo uczestników wyścigu oraz osób kibicujących. Apelują także do mieszkańców o zachowanie zasad bezpieczeństwa.