"3 Bieg po moczkę i makówki" uzyskał tytuł "Złotego Biegu"

Coraz większym poważaniem cieszy się „Bieg po moczkę i makówki” organizowany corocznie przed Bożym Narodzeniem w Stanowicach przez stowarzyszenie Grupa Biegowa Luxtorpeda. Jego trzecia edycja, która odbyła się w ubiegłym roku, uzyskała tytuł „Złotego Biegu 2014”.

Plebiscyt zorganizowany przez największy portal biegowy w Polsce polegał na wyłonieniu najlepszych biegów w Polsce. Biegacze mogli glosować na swoje ulubione biegi, lecz tylko te, w których brali udział. Bieg organizowany przez nasze stowarzyszenie uzyskał prestiżową trzecią lokatę w kategorii „Biegi niezwykłe” – tłumaczy Michał Toman, prezes Grupy Biegowej LUXTORPEDA.

Zajęcie miejsca w pierwszej trójce w jednej z kategorii upoważnia organizatorów do używania logo „Złoty Bieg 2014″.„3 Bieg po moczkę i makówki” zebrał 65,4% głosów, zostawiając za sobą takie imprezy jak „Festiwal Biegowy” oraz „Krakowski Bieg Sylwestrowy”.

Warto dodać, że nasz bieg zajął również dziesiąte miejsce w Polsce wśród biegów rozgrywanych na dystansie 10 kilometrów. Zgłoszonych w tej kategorii było 147 imprez! Dziękujemy wszystkim za oddane głosy. Mobilizuje nas to do jeszcze większej pracy i zaangażowania w nasze imprezy – mówi Michał Toman.