Ulicówka po raz dziesiąty

Ulicówka po raz dziesiąty

Przy słonecznej pogodzie, na obiekcie sportowym w Bełku przy ulicy Głównej 28, rozegrano w niedzielę sąsiedzki turniej piłki nożnej - Ulicówkę.

Turniej, który na przestrzeni lat na stałe wpisał się do kalendarza sportowych imprez sołectwa, w tym roku odbył się już po raz dziesiąty. „Tegoroczna edycja Ulicówki jest edycją jubileuszową, dlatego chcemy podziękować mieszkańcom, że już od dziesięciu lat przychodzą pograć z nami w piłkę”- podkreślali organizatorzy, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk.

W tym roku do turnieju zgłosiło się 7 drużyn:
1. Ulica Palowicka,
2. Ulica Nalepy,
3. Ulica Piasta,
4. Ulica Główna - Bloki,
5. Ulica Ramży,
6. OSP Bełk,
7. Urząd Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny

Turniej rozgrywano w systemie „każdy z każdym”, na dwóch boiskach, a poszczególne mecze trwały 15 minut. Zgodnie z zasadami, każda drużyna mogła liczyć maksymalnie dziesięciu zawodników, w tym dwóch do lat 15. W sumie rozegrano 21 spotkań, w których łącznie padły 102 bramki. Zawodnicy walczyli na murawie do ostatniego gwizdka. Ich zmagania na boisku śledzili Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, Sołtys Bełku Jolanta Szejka a także rodziny zawodników i mieszkańcy Bełku.

Po rozegraniu wszystkich meczów wyłoniono zwycięzców:
I miejsce: Ulica Nalepy
II miejsce: Ulica Piasta
III miejce: Ulica Główna - Bloki

Podobnie jak w latach poprzednich, przyznano również nagrody dodatkowe:
Najlepszy strzelec: Jarosław Kupis (Urząd Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny)
Najlepszy bramkarz: Rafał Szpyra (Ulica Główna - Bloki)
Najmłodszy zawodnik: Jan Szpyra (Ulica Główna - Bloki)
Najstarszy zawodnik: Marek Grzegorzek (Ulica Piasta)

Podczas turnieju rozegrano również konkurs „TurboKozak Ulicówki”, mający na celu prezentację umiejętności piłkarskich zawodników. Czekał na nich szereg konkurencji, podczas których musieli m.in. wykonać rzut karny, mając zawiązane oczy, trafić w poprzeczkę strzelając z pola karnego czy trafić do pustej bramki strzelając z połowy boiska. Zwycięzcą konkursu został Bartosz Larisz.

Dziękuję za to, że co roku, podczas Ulicówki pokazujecie, że chociaż zwycięstwo jest ważne, to o wiele ważniejsza jest dobra zabawa, wspólne spędzenie czasu i przestrzeganie zasad fair play. To o wiele cenniejsze niż medale i puchary” - mówił Burmistrz Wiesław Janiszewski, który wspólnie z Sołtys Bełku Jolantą Szejką wręczył nagrody zawodnikom.

Wydarzenie było współfinansowane z budżetu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.