Bełk wygrał Turniej wsi

Bełk wygrał Turniej wsi

Każdy, kto 13 października w sobotnie popołudnie zawitał do palowickiego parku nie mógł narzekać na nudę. Emocji dostarczyły konkurencje Turnieju Wsi. „Po kilku latach przerwy postanowiliśmy reaktywować Turniej Wsi. Chcieliśmy, aby wydarzenie, które w tak wspaniały sposób integrowało mieszkańców sołectw Czerwionki-Leszczyn wróciło do kalendarza imprez w naszej gminie” - podkreślali przedstawiciele Fundacji GaSzo, która wspólnie z Radą Sołecką w Palowicach oraz Sojuszem Sołeckim była organizatorem imprezy.

Jak przyznali organizatorzy, na początek do udziału w sąsiedzkiej rywalizacji zaprosili trzy sołectwa: Bełk, Palowice i Szczejkowice. Każde z nich musiało wyłonić 10-osobową drużynę, która wzięła udział w kilkunastu konkurencjach. Wśród nich znalazł się wyścig z jajkiem na łyżce, szukanie skarbu w zbożu, slalom z felgą rowerową, scenka, wiersz lub piosenka na temat „Jak to było kiedyś”, kręgle, polegające na strąceniu butelek z wodą główką kapusty, przyszywanie guzików przez mężczyzn z drużyn czy obieranie i tarcie ziemniaków na czas.
Po zaciętej rywalizacji i podliczeniu punktów, ogłoszono wyniki turnieju:
 
I miejsce: Bełk
II miejsce: Szczejkowice
III miejsce: Palowice
 
Zwycięska drużyna z Bełku otrzymała przechodni Puchar Turnieju - za rok, podczas kolejnych zmagań przedstawicieli sołectw, przekażą go kolejnej zwycięskiej drużynie. Puchar zwycięzcom wręczyli: Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Grzegorz Wolnik, Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Radny Sejmiku Województwa Śląskiego Bronisław Karasek, Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, Przewodniczący Rady Miejskiej Bernard Strzoda oraz członek zarządu Funduszu Lokalnego Ramża Marcin Stempniak.

 „Turniej Wsi po Naszymu” został zrealizowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Funduszu Lokalnego Ramża oraz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.