Coraz bliżej święta. Choinki za życzenia - konkurs.

Coraz bliżej święta. Choinki za życzenia - konkurs.

Z uwagi na obecną sytuację pandemiczną i wprowadzone przez rząd obostrzenia, tak lubiany przez mieszkańców jarmark pn. „Święto Makówek”, w tym roku niestety nie odbędzie się. Pomimo tego, tradycyjnie jak co roku, można wygrać w konkursie choinkę.

Święto Makówek przegrywa z koronawirusem

Do Świąt Bożego Narodzenia zostało zaledwie kilka tygodni. Niestety zdecydowanie będą różniły się one od znanych nam wcześniej. Wiele miast rezygnuje z organizacji jarmarków świątecznych.  Z uwagi na zaostrzone rządowe restrykcje oraz w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców nie odbędzie się również Święto Makówek. 

Choinki będą do wzięcia

Podczas jarmarku w ręce mieszkańców trafiały co roku żywe, pachnące lasem choinki. Były one nagrodami w konkursie świątecznym na życzenia składane uczestnikom wydarzenia. Aby zgarnąć drzewko, można było też zaśpiewać kolędę lub piosenkę związaną tematycznie ze świętami. W tym roku konkurs również się odbędzie. Aby otrzymać choinkę należy nagrać krótkich film z życzeniami i piosenkami (rodzinnie lub indywidualnie, może wystąpić dziecko). Link do pobrania filmu można wysłać na adres rp.s@czerwionka-leszczyny.com.pl, można też dostarczyć do UGiM nagranie filmiku na nośniku zewnętrznym opisane „Konkurs - choinki”. Z dostarczonych materiałów zostanie przygotowany jeden wspólny wyjątkowy świąteczny film z życzeniami od mieszkańców dla mieszkańców.

Do filmiku konieczne jest dołączenie podpisanej zgody na wykorzystanie wizerunku. Czterdzieści pierwszych filmów zostanie nagrodzonych choinkami (odbiór choinek od 14 do 23.12). 

Regulamin konkursu: https://www.czerwionka-leszczyny.pl/download/REGULAMIN-CHOINKI-ZA-ZYCZENIA,1504.doc 

Zgoda na udział w konkursie i wykorzystanie wizerunku: https://www.czerwionka-leszczyny.pl/download/ZGODA,1503.doc

 

Kupując lokalne rękodzieło - obdarowujemy podwójnie

W trudnej sytuacji znaleźli się także lokalni przedsiębiorcy, którzy co roku prezentowali świąteczną ofertę podczas jarmarku. Wszyscy, którzy mają w swojej ofercie świąteczne wyroby (dekoracje, rękodzieło na prezenty, art. spożywcze, czy gotowe potrawy),mogą przesyłać swoje zgłoszenia na adres rp.s@czerwionka-leszczyny.com.pl.
Listę firm ze świąteczną ofertą z terenu Czerwionki-Leszczyn zostanie opublikowana na www.czerwionka-leszczyny.pl. Pamiętajmy, że kupując od lokalnych twórców rękodzieło na prezent, obdarowujemy podwójnie. W te święta możemy podarować bliskim prezent z serca, zarazem wspomagając lokalnych przedsiębiorców.