Festyn niepodległościowy

Festyn niepodległościowy

Samolot z czasów I wojny światowej, stare motocykle, samochody bojowe, pokazy broni - to tylko niektóre z atrakcji festynu niepodległościowego, który odbył się w minioną niedzielę.

Niedzielny festyn w Bełku stanowił nie lada atrakcję dla wszystkich miłośników historii. Uwagę, na terenie za drewnianym kościołem, przyciągał zwłaszcza model samolotu z czasów I wojny światowej - kopia austro-węgierskiego samolotu Hansa Brandenburg C.I. Można było zrobić sobie z nim zdjęcie, zaś najmłodsi chętnie siadali za jego sterami. Na wszystkie pytania dotyczące maszyny wyczerpująco odpowiadali lotnicy. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się inne stoiska: Wojskowej Komendy Uzupełnień z Rybnika, Klubu Strzeleckiego MKS LOK Rybnik, Muzeum Wojny Obronnej Rybnik '39 oraz wystawa sprzętu strażackiego OSP Bełk i starych motocykli.

Nie tylko jednak pasjonaci historii świetnie bawili się podczas niedzielnego festynu. Na nudę nie mogli narzekać też najmłodsi. Dzieci i młodzież chętnie włączały się we wspólną zabawę podczas wielkoformatowej gry Trójpłatomania. O atrakcje dla nich zadbali także animatorzy. Na wszystkich czekały również stoiska gastronomiczne.

Podczas festynu wystąpiła Kapela z Naszego Miasteczka oraz zespół Jorgusie.