Rowerem przez Czerwionkę

Rowerem przez Czerwionkę

Rusza projekt „Rowerem przez Czerwionkę”, który z pewnością zaciekawi wszystkich miłośników dwóch kółek.

Projekt zakłada zamontowanie na terenie dzielnicy Czerwionka kilku stojaków rowerowych oraz zorganizowanie rajdu rowerowego na terenie Czerwionki. Autorzy projektu chcą także przypomnieć, jak ważna jest kwestia bezpieczeństwa wszystkich poruszających się na rowerach. „Jednym z elementów projektu jest spotkanie edukacyjne, mające zachęcić do jazdy na rowerze - mówi Leszek Szejka, jeden z pomysłodawców projektu. - Na spotkaniu poruszymy także kwestię tego, jak prawidłowo przygotować się do wyprawy rowerowej, a także o czym trzeba pamiętać, żeby bezpiecznie poruszać się na rowerze”. W ramach projektu zaprezentowany zostanie także reportaż z wyprawy kolarskiej „Kręcimy dla Filipa Dookoła Polski” w ramach akcji Filipowe Kilometry.

Środki na to zadanie pozyskał Klub Sportowy "Decor" Bełk wraz z Stowarzyszeniem Na Rzecz Rozwoju wsi Bełk, w ramach programu DZIAŁAJ LOKALNIE X Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce i Fundusz Lokalny "Ramża". Zadanie jest również współfinansowane ze środków otrzymanych z Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Autorzy projektu proszą również o kontakt wszystkich, którzy mają pomysł na lokalizację stojaków rowerowych: stowarzyszeniebelk@gmail.com lub www.facebook.com/exrabelk.