Obchody Trzecio Majowe

Obchody Trzecio Majowe

Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski ma zaszczyt zaprosić mieszkańców Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny do udziału w Mszy św. sprawowanej w intencji Ojczyzny oraz Strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych z ternu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, która odbędzie się 3 maja o godz. 11.00 w kościele pw. św. Jana Sarkandra w Bełku.

Drodzy Mieszkańcy,
zachęcamy do wspólnego świętowania uroczystości 3 maja, mających szczególne znaczenie dla naszego narodu i dla naszego regionu. Po trudnym czasie pandemii bądźmy razem zjednoczeni w modlitwie o pokój
i bezpieczną przyszłość dla nas i dla kolejnych pokoleń.

Aby podkreślić wyjątkowość tego czasu, zachęcam do wywieszenia flag państwowych w naszych domach.

Tego dnia chcemy także uroczyście uczcić święto świętego Floriana, patrona strażaków. Po mszy świętej przy zabytkowym kościele w Bełku odbędzie się uroczysty apel jednostek OSP, a po nim przejazd samochodów bojowych przez teren Gminy i Miasta.

Trasa przejazdu (godz. 13.30): Bełk - Palowice - Szczejkowice - Stanowice - Przegędza - Leszczyny - Książenice - Czuchów - Dębieńsko - Czerwionka - Bełk

Zachęcamy do włączenia się w uroczystości. Podziękujmy w ten sposób naszym strażakom ochotnikom za ich poświęcenie, trud i ofiarną służbę.

Dod. Leszek Szejka