Podobno z góry widac lepiej...

Podobno z góry widac lepiej...

A może po prostu inaczej ? Przed nami hipnotyzująca podróż po najciekawszych miejscach Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk serdecznie zaprasza  na premierę dokumentu "Mała Ojczyzna Czerwionka - Leszczyny z lotu ptaka", która odbędzie się 12 grudnia 2019 roku w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach
(ul. 3 Maja 36D) o godzinie 18.00. 
Wstęp wolny.
 
 
Podczas premiery wystąpią podróżnicy:
 
Jacek Czech - instruktor  wspinaczki skalnej, taternictwa i alpinizmu PZA, trener wspinaczki sportowej ,instruktor sportu w zakresie wspinaczki na sztucznych ścianach, wspinaczki wysokogórskiej, narciarstwa, pływania i gimnastyki, sternik jachtowy i motorowodny Mistrz Polski, uczestnik Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Świata w skialpinizmie. Jako jedyny Polak  ukończył pięciokrotnie słynne zawody Pierra Menta. Brał udział w wyprawie himalajskiej na Cho-Oyu (8201 m npm) i Nanga Parbat (8126 m npm). W sezonie 2015/2016 wraz z Adamem Bieleckim próbowali zdobyć – jako pierwsi ludzie zimą – właśnie Nangę Parbat.
 
Dawid Salamon - pomysłodawca i organizator ogólnopolskiej akcji charytatywnej Filipowe Kilometry Walczymy z Autyzmem. Uczestnik wypraw i ultramaratonów kolarskich. Miłośnik jazdy na rowerach szosowych i gravelowych na długich dystansach.
 
Piotr Kulczyna - podróżnik, który wspólnie z synem wybrał się na wyprawę przez Syberię, Mogolię i Kaukaz.  Autor takich książek jak: "Droga na Wschód" czy "Konno przez Polskę".
 
Premierze towarzyszy wystawa fotografii Dominiki Scheribinger-Kuneckiej oraz Marioli Glajcar.

Projekt wzorowany na serialu "Ziemia z nieba", który  jest fascynującą opowieścią o Ziemi, głosem zachwytu nad jej urzekającym pięknem oraz wezwaniem na ratunek.
Pamiętajmy, że nie Ziemia należy do człowieka, ale człowiek należy do Ziemi. Naszym obowiązkiem jest zadbanie o wspólny dom dla niezliczonej ilości małych i dużych istnień. 

Środki na to zadanie pozyskało Stowarzyszeniem Na Rzecz Rozwoju wsi Bełk, w ramach programu DZIAŁAJ LOKALNIE X Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce i Fundusz Lokalny "Ramża". Zadanie jest również współfinansowane ze środków otrzymanych z Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.