Premiera dokumentu Mała ojczyzna z lotu ptaka za nami.

Premiera dokumentu Mała ojczyzna z lotu ptaka za nami.

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk na czele z Panią Prezes Jolantą Szejką ma zaszczyt podziękować wszystkim osobom przybyłym na wczorajszą premierę filmu dokumentalnego „Mała Ojczyzna Czerwionka-Leszczyny z lotu ptaka”.

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk na czele z Panią Prezes Jolantą Szejką ma zaszczyt podziękować wszystkim osobom przybyłym na wczorajszą premierę filmu dokumentalnego „Mała Ojczyzna Czerwionka-Leszczyny z lotu ptaka”. 

Szczególne podziękowania kierujemy kołu PTTK Ramża na czele z prezesem Marianem Niewińskim, społeczności Szkoły Podstawowej nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Czerwionce wraz z dyrektor szkoły Małgorzatą Marciniak, członkom Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk oraz Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Czerwionce-Leszczynach wraz z Panią dyrektor Mariolą Czajkowską.

Serdeczne podziękowania należą się bez wątpienia również osobom, które poprzez swój nie mały wkład wsparły to niecodzienne przedsięwzięcie – dziękujemy Marianowi Wójcik, Aleksandrowi Żukowskiemu, Michałowi Stokłosie, Katarzynie Mazur, Katarzynie Laska, Krystynie Ptak oraz wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania tego wyjątkowego dokumentu.

Premierze towarzyszyły wystąpienia znanych podróżników. W najwyższe góry świata zabrał nas Jacek Czech, który opowiedział między innymi o swoich pieszych wyprawach do Karakorum, w Andy i Alpy. Dawid Salamon przybliżył szczegóły ze swojej rowerowej podróży do Rzymu. Zaś przejażdżkę terenową Toyotą po bezkresach Syberii, Mongolii i Kaukazu zafundował nam Piotr Kulczyna.

Ponadto premierze filmu towarzyszyła wystawa fotografii Dominiki Scheribinger-Kuneckiej oraz Marioli Glajcar, którą można oglądać 
w holu CKE do końca stycznia 2020r.

Osoby odpowiedzialne za realizację dokumentu:

Anita Maroszek – lektor

Dariusz  Konsek – producent, autor zdjęć, montażysta

Anna Cieśla – autorka tekstów

Leszek Szejka – pomysłodawca zamieszania

Projekt „Mała Ojczyzna z lotu ptaka” wzorowany jest na serialu „Ziemia z nieba”, który jest fascynującą opowieścią o Ziemi, głosem zachwytu nad jej urzekającym pięknem oraz wezwaniem na ratunek.

Pamiętajmy, że nie Ziemia należy do człowieka, ale człowiek należy do Ziemi. Naszym obowiązkiem jest zadbanie o wspólny dom dla niezliczonej ilości małych i dużych istnień. 

Środki na zadanie pozyskało Stowarzyszeniem Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk, w ramach programu Działaj Lokalnie X Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce i Fundusz Lokalny „Ramża”. Zadanie jest również współfinansowane ze środków otrzymanych z Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Znajdziesz nas na FB/ KRECIMYZGORY

https://www.facebook.com/krecimyzgory/videos/482211722406028/?t=26