Tour de Pologne w Bełku

Tour de Pologne w Bełku

Już w poniedziałek, 6 sierpnia ulicami Bełku przejedzie kolumna wyścigu Tour de Pologne. Tego dnia, na Słonecznym Placu czekać będzie moc atrakcji.

Po raz kolejny na trasie wyścigu Tour de Pologne znalazła się Czerwionka-Leszczyny. W tym roku jego uczestnicy przejadą przez Bełk, Palowice, Szczejkowice oraz Ksiażenice. Tegoroczna strefa kibica będzie znajdowac się na Słonecznym Placu w Bełku, gdzie na stoisku Gminy i Miasta, w godzinach od 15.30 do 17.30 otrzymac bedzie można bezpłatne gadżety kibica, a także czekać będą liczne atrakcje dla dzieci. Wystąpi również zespół Muzykanty, będzie także okazja do spotkania z Czesławem Langiem i Lechem Piaseckim.

 

Tour de Pologne to największe sportowe wydarzenie w Polsce. Cała trasa wyścigu podzielona jest na siedem etapów. Na terenie Czerwionki-Leszczyn rozegrany zostanie III etap wyścigu, biegnący z Chorzowa do Zabrza i obejmujący łącznie 139 km. Orientacyjne godziny przejazdu kolumny przez poszczególne miejscowości to:

- Bełk: 16.29,
- Palowice: 16.35,
- Szczejkowice: 16.39,
- Książenice: 17.53.
Zachęcamy całe rodziny do wspólnego kibicowania!

Informujemy także, że w wyznaczonym czasie mogą nastąpić utrudnienia w ruchu komunikacyjnym na trasie przejazdu wyścigu oraz na ulicach przyległych.