II Gala Disco Polo na Słonecznym Placu już za nami !!!

II Gala Disco Polo na Słonecznym Placu już za nami !!!

Zdecydowanie lipcowy piątek trzynastego w tym roku nie był pechowy. To właśnie tego dnia na „Słonecznym Placu” w Bełku odbyła się druga edycja Gali Disco Polo, która przyciągnęła rzeszę fanów tej muzyki.

Do udziału w koncercie zaproszono artystów cieszących się dużą popularnością zarówno wśród lokalnej społeczności, jak i mieszkańców gminy Czerwionka-Leszczyny. Na bełkowskiej scenie zaprezentowały się trzy zespoły: Fox, Doxx i Showman. Muzycy zagrali przeboje królujące na radiowych listach przebojów, a o oprawę artystyczną tego wieczoru zadbał Dj Tomex. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

Tegoroczna Gala Disco Polo to już druga edycja tego wydarzenia. W ubiegłym roku zastąpiła ona imprezę, która od lat odbywala się w sołectwie - "Rock'n'rollową galę".

- Dostaliśmy wiele pozytywnych opinii od mieszkańców na temat zmiany tematu przewodniego koncertu. Postaramy się, by w przyszłym roku też odbyło się podobne wydarzenie. Nie chcemy zdradzać jeszcze szczegółów, ale mamy kilka ciekawych pomysłów w zanadrzu - opowiada Jolanta Szejka, prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk oraz Sołtys Bełku.

Warto dodać, że w tym roku w organizację wydarzenia czynnie włączyli się mieszkańcy sołectwa, którzy zorganizowali mały happening na terenie naszej miejscowości. W strategicznych miejscach rozwiesili płyty CD wraz z zagadką i instrukcją, w jaki sposób można zdobyć nagrodę. Uczestnicy zabawy m.in. odwiedzili teren zabytkowego kościoła czy przeszli się nowo powstałym deptakiem w kierunku szkoły podstawowej. Działanie to cieszyło się dużym zainteresowaniem, a mieszkańcy chętnie włączyli się do zabawy.

- Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowania tegorocznej gali. Mowa tutej o naszych wolontariuszach i członkach Rady Sołeckiej. Bez ich pomocy impreza nie doszłaby do skutku. Za sprawą ich zaangażowania oraz bezinteresownego działania na rzecz naszej lokalnej społeczności, mogliśmy wziąć udział w tym wydarzeniu - podkreślają Michał Stokłosa i Leszek Szejka, członkowie Stowarzyszenia.

Przed rozpoczęciem Gali Disco Polo, na scenie wystąpili również uczestnicy warsztatów wokalnych All About Voice, ktore przeprowadziły Magdalena Grzegorzek i Barbara Błaszczyk.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez członków Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk, przy współpracy z bełkowską Radą Sołecką oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury w Czerwionce-Leszczynach.

Zadanie publiczne "Gala Disco Polo na Słonecznym Placu 2" jest współfinansowane z budżetu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Fotorolecja z przebiegu imprezy - TUTAJ