Trochę mniej śmieci...

Trochę mniej śmieci...

Wiosna to czas porządków. Praktycznie w całej Polsce organizowane są różnego rodzaju akcje mające na celu usunięcie śmieci z parków, lasów, brzegów rzek itp. Nie inaczej jest w naszej miejscowości.

Od kilkunastu dni jeden z członków Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi postanowił trochę usprzątnąć teren wzdłuż ulicy Karola Miarki, a zwłaszcza odcinek od okolic przejazdu kolejowego w stronę wzgórza Ramży.

Tylko krotki odcinek, ok. 85 m, od przejazdu kolejowego w stronę ulicy Głównej przyniósł dwa pełne worki (240 l) róznego rodzaju butelek, ubrań, plastików i wiele innych śmieci oraz ... oponę (zdjęcie poniżej).

Niewiele lepiej było na odcinku między przejazdem kolejowym a wzgórzem Ramża. Ale udało się nawet usunąć dzikie wysypisko (wieloletnie, gdyż było już zarośnięte). Każdy, kto tamtędy będzie przechodził na pewno zauważy, gdzie owe miejsce składowania śmieci było (powyżej mapka przedstawiająca lokalizację tych śmieci).

Niestety po kilkunastu dniach znów pojedyńcze śmieci się pojawiły. Nikt oczywiście nikogo nie widział wyrzucającego odpady, ale można mieć podejrzenia, że winowajcami są kierowcy TIR-ów, którzy podążają do zlokalizowanych tam przedsiębiorstw. Bo jak inaczej wytłumaczyć, np. opakowanie po pizzy.

Zobaczymy jak ten rejon będzie wyglądał na początku następnej wiosny. Póki co, trochę zrobiło się czyściej. A, czy nie mogłoby tak zawsze wyglądać? Zapraszamy do udziału w akcji - wystarczy skontaktować się z nami poprzez e-mail stowarzyszeniebelk@gmail.com lub facebook - fanpage extrabe