Ulicówka nagrodzona !!!

Ulicówka nagrodzona !!!

"Co roku w Bełku, śląskiej wsi, rozgrywany jest nietypowy turniej piłki nożnej – Ulicówka. Drużyny składają się z mieszkańców różnych ulic, które rywalizują ze sobą. Grają całe rodziny, dorośli i dzieci. Do turnieju przygotowują się przez cały rok. A ci, którzy nie grają – gorąco kibicują".

Tak zaczyna się informacja o turnieju piłki nożnej "Ulicówka" na stronie internetowej kampanii społecznej "Organizacje społeczne. To działa" - pierwszej w Polsce kampanii przedstawiającej co robią organizacje i jaki to ma wpływ na życie każdego i każdej z nas (zob. TUTAJ).

Do tej kampanii zostało również zaproszone Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk ze swoją "Ulicówką", czego efektem był poniższy materiał filmowy:


Materiał filmowy spowodował, że naszą "Ulicówką" zainteresowały się różne podmioty. Jednym z takich podmiotów jest PKO Bank Polski Grajmy Razem, który postanowił wesprzeć inicjatywę organizacji turnieju, między innymi poprzez przekazanie gadżetów (piłki, bidony, torby). Podczas przyszłorocznej "Ulicówki", jubileuszowej, gdyż będziemy obchodzili 10-lecie turnieju, będzie możliwość ich zdobycia.

A gadżety z rąk Pana Andrzeja Dziendziela, Dyrektora Oddziału PKO Bank Polski w Czerwionce-Leszczynach, odebrali młodsi uczestnicy "Ulicówki" - Hanna Anioł, Bartosz Stokłosa oraz Adrian Szymura, a także przedstawiciele Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk - Leszek Szejka oraz Michał Stokłosa.

BARDZO DZIĘKUJEMY !!!