Wiosenne porządki... zimą

Wiosenne porządki... zimą

Kalendarzowo nadal trwa zima, lecz w ostatnich dniach pogoda sprzyjała i była wręcz wiosenna. Co niektórzy wykorzystali to na ... sprzątanie śmieci. Niestety smutne jest to, że kiedy topnieje śnieg, to spod niego wychodzą śmieci i wszystkie brudy. Widok wówczas jest zatrważający. Chcemy jednak pokazać, że niekoniecznie tak musi być, a jednocześnie zwrócić uwagę tym, którzy porzucają śmieci.

Kto w ubiegłym tygodniu przemieszczał się ulicą Graniczną, na pewno zauważył niebieskie worki przy drodze (poniżej zdjęcia). Można je było podziwiać zwłaszcza na odcinku przebiegającym wzdłuż lasu. Były to worki ze śmieciami. Nie wiemy, kto tego dokonał. Zasługuje jednak to na pochwałę. Każdy z nas powinien wziąć odpowiedzialność za swoją okolicę. To przede wszystkim od nas zależy, jak będzie wyglądać nasze najbliższe otoczenie. Dla osób, które tego dokonały, ślemy podziękowania. Jesteście godni naśladowania. Brawa dla Was i ogromny szacunek !!!

Każdy z nas może przyczynić się do poprawy swojego otoczenia. Wystarczy podczas spaceru zabrać ze sobą torbę, do której po drodze będziemy wrzucać zauważone śmieci. To nic nie kosztuje, a przynajmniej możemy w ten sposób zadbać o nasze środowisku. Idąc na spacer, nie chcemy przecież chodzić po śmieciach lub wśród nich, tylko odpocząć i podziwiać naszą wspaniałą okolicę.

Przykładem niech będzie jeden z mieszkańców, który podczas spaceru ulicą Szczejkowicką oraz Kościelną (poniżej zdjęcie) zebrał przy okazji 2 torby śmieci, przeważnie butelek i puszek po napojach wyskokowych. Mówmy o takich czynach, a jednocześnie zachęcajmy do tego innych.

A ci, którzy wyrzucają śmieci, niech się zastanowią. My nie chcemy żyć w śmietnisku, lecz w przyjaznym środowisku. Sam na pewno chodzisz na spacery, czy po najbliższej okolicy lub po lesie. Podoba ci się widok, w którym na pierwszym planie są śmieci? Bo Nam nie !!!