Pierwszy czujnik powietrza w Bełku zamontowany

Pierwszy czujnik powietrza w Bełku zamontowany

W Ramach programu ESA, czyli Edukacyjna Sieć Antysmogowa, w którym wspólnie działamy na rzecz poprawy jakości powietrza. Tworzymy sieć zaangażowanych szkół i przedszkoli, która stopniowo obejmuje obszar całej Polski. Edukujemy dzieci i dorosłych po to, abyśmy jak najszybciej wszyscy mogli odetchnąć czystym powietrzem.

Dzięki lokanej grupie Czerwionka-Leszczyny Bez Smogu w współpracy z Szkołą Podstawową im. Franciszka Rducha w Bełku udało nam się zamontować jeden z tysiąca montowanych w całej Polsce czujników powietrza na szkolnej ścianie w Bełku.

Dodtakowo w naszej gminie czujniki zostały zamontowane:

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Czerwionce-Leszczynach
Szkoła Podstawowa nr 8 im. R. i Z. Pietrasów w Czerwionce-Leszczynach
Szkoła Podstawowa nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Czerwionce-Leszczynach
Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Szczejkowicach

ESA. Mierzymy się ze smogiem. Dla powietrza, dla zdrowia, dla przyszłych pokoleń!
Nie ma bardziej uniwersalnej sprawy niż powietrze – potrzebujmy go wszyscy, aby żyć, zdrowo się rozwijać, realizować swoje pasje. Niestety, gdy powietrze, którym oddychamy, jest zanieczyszczone, stopniowo zaczyna wpływać negatywnie na nasze zdrowie. A długotrwałe przebywanie w okolicy narażonej na smog to ryzyko wielu nawet bardzo poważnych chorób.

To dlatego dążenie do poprawy jakości powietrza w Polsce to nadrzędny cel, jaki postawiliśmy sobie w projekcie ESA. We wspólną sprawę angażujemy nauczycieli, uczniów, ich rodziców i całe społeczności lokalne! Bo razem możemy więcej!

Wiecej info znjadą państwo na stronie https://esa.nask.pl

zobacz film

Leszek Szejka